Samsung, Apple’ın izinden gidiyor! Tamir programı genişledi

Photo of author

By admin

Samsung, kendi kendine onarım (Self Repair) programını genişletiyor. Şirketten gelen son açıklamada, Galaxy Book Pro serisindeki bazı modellerin de bu programa dahil edildiği aktarıldı. Dizüstü bilgisayarlara ek olarak Galaxy S22 ailesi de artık Self Repair hizmetinin bir parçası olacak.

Samsung dizüstü bilgisayarınızı kendi başınıza tamir edin

Samsung, Self Repair Programını beş yeni cihaz ile genişletti. Bu modeller arasında Galaxy Book Pro 15 inç, Galaxy Book Pro 360 15 inç ve Galaxy S22 serisi (S22, Plus ve Ultra) yer alıyor. Şirket, şu anda fiyatları bilinmese de, tamir takımlarını sağlamak için iFixit ile iş birliği yapıyor.

Galaxy Book Pro ve Galaxy S22 serisinin tamiri için adım adım talimat kılavuzları iFixit’in web sitesinde yer alacak. Tamir kitlerinin içeriği, akıllı telefonlar ve dizüstü bilgisayarlar arasında farklılık gösterecek. Galaxy Book Pro sahipleri hem ön hem de arka kasayı, pili, ekranı, touchpad’i, güç tuşunu ve cihazın altındaki yapışkan ayakları değiştirebilecek.

Galaxy S22 telefonlar için sunulan tamir takımları ise S20 ve S21’e oldukça benzer. iFixit tarafından sunulan araçlar ile ekran, arka cam ve şarj bağlantı noktasını değiştirmek mümkün olacak. Ancak S20 ve S21’de sunuluyor olsa da, Galaxy S22’nin bataryasını değiştirmek mümkün değil.

Samsung ilginç şekilde henüz Galaxy Book Pro veya Pro 360’ın 15,6 inçlik modellerini Self Repair programına almadı. Şirket henüz S22’nin bataryası ve bu modeller hakkında açıklamada bulunmadı.

Cihaz sahipleri tarafından kullanılan eski kitler ücretsiz şekilde iade edilebilecek, ayrıca değiştirilen parça da geri dönüşüm amacıyla Samsung’a gönderilebilecek.

Karşılaştırma yapmak gerekirse, Apple, Self Service Repair programına birkaç ay önce MacBook kullanıcılarını da dahil etti. M1 MacBook Air, 13 inç MacBook Pro, 14 ve 16 inç 2021 M1 MacBook Pro müşteriler tarafından tamir edilebilecek.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın

vozol 10000 vozol 12000 vozol 12000 vozol 10000 vozol puff dizipal